
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Reference Type | Shunt |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Output Type | Fixed |
| Initial Accuracy | 0.5 % |
| Cathode Current | 8 µA |
Stock: 1545
Distributors
pcbx
Unit Price$5.41253
Ext.Price$5.41253
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.41253 | $5.41253 |
| 10 | $4.20406 | $42.04060 |
| 25 | $3.90132 | $97.53300 |
| 50 | $3.74738 | $187.36900 |
| 100 | $3.59950 | $359.95000 |
| 300 | $3.44394 | $1033.18200 |
| 500 | $3.29510 | $1647.55000 |
| 1000 | $3.15267 | $3152.67000 |
